Świat Monet

Główna

Srebrne Monety Bulionowe

Srebrne monety bulionowe cechują się dużą wartością estetyczną. Mogą się sprawdzić jako prezent na różnego rodzaju uroczystościach jak śluby, komunie czy chrzty. Są też popularne jako srebrne monety inwestycyjne. Zachowują swoją wartość przez długi czas, a nawet może ona się zwiększać. Najczęściej spotykane wagi monet bulionowych srebrnych to  ½ uncji, 1 uncja, 2 uncje oraz moneta 1-kilogramowa. Najpopularniejsze rodzaje tych srebrnych monet lokacyjnych to: Srebrny Kangur Australijski, Wiedeńscy Filharmonicy, srebrne Krugerrandy czy Amerykańskie Orły. Nasz sklep numizmatyczny oferuje Państwu monety srebrne bulionowe wielu rodzajów. 

Aktywne filtry

Srebrne monety bulionowe – piękna inwestycja

Srebrne monety bulionowe cechuje nie tylko stabilna wartość rynkowa, ale także niezwykle staranne wykonanie, dzięki któremu stanowią piękne przedmioty kolekcjonerskie. Inwestorzy, wybierając srebro w postaci monet bulionowych, zyskują większą elastyczność, niż lokując w sztabki. Pakiety po 10, 20 czy 50 monet są łatwiejsze do zbycia w skupie srebrnych monet inwestycyjnych w razie potrzeby. Srebrna moneta bulionowa to uznawany na całym świecie towar

W naszym sklepie online posiadamy monety inwestycyjne srebrne z wielu krajów. Wybite na nich wzory bezpośrednio nawiązują do ich kultury oraz dziedzictwa. Znajdą u nas Państwo najtańsze srebrne monety bulionowe, ale i te droższe.

Zachęcamy także do poznania naszej pozostałej oferty jak monety EURO, monety zagraniczne czy monety kolekcjonerskie. Zapraszamy!

Inwestycja w srebrne monety bulionowe – czy warto?

Srebro to ceniony metal szlachetny, który pełni funkcję wartościowej lokaty kapitału. W obliczu współczesnych wyzwań ekonomicznych srebrne monety bulionowe stanowią interesującą opcję dla tych, którzy szukają alternatywnych rozwiązań inwestycyjnych. Czy jednak faktycznie opłaca się przeznaczać kapitał na tego typu aktywa?

Srebrne monety inwestycyjne – ochrona przed inflacją i nie tylko

Metale szlachetne, w tym wspomniane wcześniej srebro, od dawna uznawane są za skuteczną ochronę przed inflacją. Wartość tych kruszców ma bowiem tendencję zwyżkową w czasach niepewności ekonomicznej. To zaś sprawia, że srebrne monety bulionowe mogą być cennym elementem dywersyfikacji portfela inwestycyjnego. Dodanie aktywów fizycznych do kolekcji może pomóc w zmniejszeniu ryzyka i zwiększyć stabilność finansową. To jednak nie wszystkie ich atuty. Srebrne monety inwestycyjne (bulionowe) są łatwo dostępne i stosunkowo łatwo można je sprzedać, co zapewnia nie tylko łatwe osiągnięcie progu wejścia, ale także możliwość upłynnienia zasobów, kiedy decydujemy się na zakończenie przygody z inwestowaniem w metale szlachetne. To czyni je atrakcyjną opcją dla tych, którzy chcą mieć możliwość szybkiej zmiany swoich decyzji bez znaczących konsekwencji.

Wartość kolekcjonerska numizmatów

Nie można pominąć też faktu, że niektóre monety mogą z czasem stać się cenne z kolekcjonerskiego punktu widzenia. Niewielkie nakłady, unikatowe cechy oraz specjalne edycje mogą sprawić, że określone buliony będą bardziej pożądane i w rezultacie – ich wartość na rynku wzrośnie. Dla inwestorów zainteresowanych taką formą akumulacji kapitału oferują więc coś znacznie więcej niż tylko sam fakt posiadania szlachetnego metalu inwestycyjnego.

Inwestować czy nie?

Decyzja o inwestowaniu w srebrne monety bulionowe powinna być podjęta po dokładnej analizie własnych celów, sytuacji na rynku oraz zrozumieniu wszystkich zalet, a także ewentualnego ryzyka. Jak w każdym przypadku, priorytetem jest dokonanie świadomego wyboru opartego na solidnej wiedzy oraz rozsądnej ocenie sytuacji rynkowej.