Świat Monet

Główna

0 euro banknoty kolekcjonerskie

Banknoty 0 euro 

A tak właściwie oficjalnie -  Banknoty 0 Euro Souvenir to pamiątkowe banknoty produkowane w 100% z bawełnianego papieru, dokładnie takiego jak oryginalne banknot euro będące w obiegu. Są to banknoty pamiątkowe/kolekcjonerskie, które nie są środkiem płatniczym. Każda banknot 0 euro ma wszelkie zabezpieczenia, które mają banknoty będące w obiegu m.in. :

·        mikrodruk,

·        znak wodny,

·        hologram,

·        zabezpieczenia UV.

Pierwszy raz zostały wyemitowane w 2015 roku we Francji. Za produkcję od początku odpowiedzialna jest francuska drukarnia papierów wartościowych Oberthur Technologies w Paryżu. Jest to ta sama drukarnia, która produkuje także m.in. oryginalne banknoty będące oficjalnym środkiem płatniczy.

Wprowadzenie banknotów 0 euro miało na celu promowanie turystyki i podnoszenie świadomości społeczeństwa o zabytkach historycznych i kulturowych, interesujących miejscach w Europie, ważnych wydarzeniach czy postaci.

Ze względu na ściśle określony nakład każdego banknotu, wysoką jakość wykonania oraz ciągle rosnącą sprzedaż w miastach europejskich jako  wyjątkowe pamiątki powoduje, że z czasem ich wartość może wzrosnąć.

 

Aktywne filtry