Świat Monet

Główna

Monety polskie dynastii Wazów (1587 - 1668)

Wiele osób na całym świecie gromadzi imponujące zbiory numizmatyczne. Pośród okazów w naszym sklepie można znaleźć także polskie monety kolekcjonerskie, a między nimi znajduje się wyjątkowy egzemplarz wydany w czasach Zygmunta III Wazy. Zbieranie takich przedmiotów jest doskonałą metodą na upamiętnienie ważnych postaci historycznych lub wydarzeń, rocznic czy innych dat, które zasługują na to, by o nich pamiętać. W ten sposób król i jego dokonania wciąż są wspominane mimo upłynięcia wieków od czasu jego rządów. Władał on bowiem Polską i był wielkim księciem litewskim, a przez jakiś czas zasiadał także na tronie Szwecji.

Aktywne filtry

Wyjątkowa polska moneta kolekcjonerska

Proponowane polskie monety kolekcjonerskie Zygmunta III Wazy to pożądane i poszukiwane przez wielu pasjonatów trojaki ryskie ozdobione wizerunkiem króla. Zostały one emitowane w mennicy w Rydze jeszcze w XVI wieku i dotrwały do współczesnych czasów w doskonałym stanie. Będą one ozdobą każdego zbioru i stanowią pozycje, które warto w nim mieć. Dziś są dostępne na wyciągnięcie ręki i bez trudu mogą Państwo zamówić je w naszym internetowym sklepie numizmatycznym, by cieszyć się rozrastającą się kolekcją.

Trojak Zygmunta III Wazy – idealny w każdej kolekcji

Proponowane przez nas w sklepie numizmatycznym polskie monety kolekcjonerskie Zygmunta III Wazy ozdobione są portretem samego króla przystrojonego kryzą i noszącego koronę. Otoczony jest on napisem „SIG III D G REX PO D LI”, który oznacza „Zygmunt III z łaski Bożej Król Polski”. Z tyłu znajduje się między innymi herb Rygi, w której tę sztukę wybito i wyemitowano. Ujrzeć tam można także datę jej wytworzenia oraz słowa „GROS ARG TRIP CIVI RI GE”.

To moneta przeznaczona nie tylko dla właścicieli kolekcji dawnych pieniędzy – równie interesująca może być także dla historyków, którzy zajmują się czasami, w jakich ten król rządził. Każdy okaz kolekcjonerski z naszego sklepu numizmatycznego odpowiednio pakujemy oraz wysyłamy w taki sposób, by bezpiecznie dotarł do swojego nowego właściciela.