Świat Monet

Główna

Banknoty Polskie PRL

Jeżeli interesują Cię banknoty PRL z okresu powojennego (do połowy lat 60` XX wieku), to nasz sklep numizmatyczny Świat Monet ma dla Ciebie coś specjalnego. Polskie banknoty PRL są dostępne zarówno jako pojedyncze sztuki o różnych nominałach, jak i całe zestawy (np. zestaw polskich banknotów obiegowych z lat 1975-96).

Polskie banknoty PRL - różne nominały

Pierwsze banknoty polskie PRL (z nazwą Narodowego Banku Polskiego) pojawiły się w 1944 roku. Banknoty miały kolejno nominały: 50 groszy, 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 i 500 złotych. Niestety ale ze względu na kiepskie zabezpieczenia przed fałszerzami było je bardzo łatwo podrobić. Pracownicy Świata Monet doskonale znają historię i wiedzą, jak odróżnić fałszywki od oryginału. Dzięki temu masz pewność, że stare banknoty PRL z naszej oferty są oryginalne.

Rzadkie stare banknoty PRL

Szczególną popularnością wśród początkujących entuzjastów numizmatyki cieszą się pieniądze z PRL o nominale 500 złotych, które zostały wycofane z produkcji w 1947 roku. Cena banknotów w naszym sklepie zaczyna się od kilku złotych za sztukę. Polecamy także inne nasze banknoty kolekcjonerskie.
Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu numizmatycznego. Oferujemy sprzedaż stacjonarną (sklep w Mikołowie na Śląsku) oraz internetową.

Aktywne filtry