Świat Monet

Główna

Skarby Stanisława Augusta 50 zł

Monety Skarby Stanisława Augusta to wyjątkowo piękna seria kolekcjonerska o nominale 50 zł. Finalnie mają się na nią składać 24 monety, wybite ze srebra najwyższej próby - Ag 999. Każda z nich będzie ważyła 62,2 g. Monety Stanisława Augusta przedstawiać będą 24 wizerunki monarchów – 23 z oryginalnej serii królewskiej oraz portret samego Stanisława Augusta. Są one bite dokładnie tak, jak w XVIII w – w srebrze (50 zł) oraz w złocie (500 zł). Seria monet Skarby Stanisława Augusta została zainaugurowana w 2013 roku. Do końca 2019 roku ukazało się 15 władców. Pierwsza moneta kolekcjonerska 50 zł z tej serii, wyemitowana przez NBP ukazuje wizerunek Bolesława Chrobrego.

Wyjątkowe monety - Skarby Stanisława Augusta

Skarby Stanisława Augusta to seria monet, która szybko zyskała uznanie wśród kolekcjonerów. Przyczyniło się to do silnego wzrostu wartości tych monet.  Dwie pierwsze emisje w bardzo szybkim tempie podwoiły, a w niektórych przypadkach nawet potroiły swoją wartość porównując z pierwotną ceną.

W 2020 roku NBP wyemituje kolejne dwie monety z niezwykłej serii 50 SSA. Warto rozważyć ich zakup, aby powiększyć swoją kolekcję. Serię Skarby Stanisława Augusta kolekcjonerzy będą mogli wzbogacić o 50 zł Zygmunt III Waza oraz 50 zł Władysław IV.

W naszym sklepie internetowym kupisz te i inne monety kolekcjonerskie w atrakcyjnych cenach! Zachęcamy do zapoznania się z bogatym asortymentem, w którym znalazły się na przykład monety polskie po 1945 roku.

Aktywne filtry